W Forever Living Products - w firmie, która od ponad dwudziestu lat sprzedaje z coraz większym powodzeniem na całym świecie swój Kompleksowy Program Odżywczy, nie mogłoby zabraknąć odżywki doskonalej także i dla skóry. Takiej, która naniesiona na jej powierzchnię jest wchłaniana niezwykle chętnie, wnika w głąb tkanek i dostarcza substancji, usprawniającej ich regenerację i prawidłowe funkcjonowanie.

Co prawda rolę taką spełnia każdy z naszych kremów o wyjątkowo wysokiej zawartości czystego miąższu aloe vera, ale ostatnio pojawiło się w ofercie FLP coś znacznie więcej - coś, co stanowi znakomite uzupełnienie tych kremów i co powinno być właśnie z tego typu kremami stosowane nierozerwalnie...


Serum kosmetyczne Forever Alpha-E Factor to skoncentrowana postać kosmetyku pielęgnacyjno-regenerującego, bez żadnych nośników standardowo stosowanych w kremach, emulsjach, czy innych preparatach tego typu. Serum kosmetyczne ma zawsze postać płynu, nanoszonego bezpośrednio na skórę. U nas odbywa się to za pomocą zakraplacza - bardzo wygodnej formy indywidualnego dozowania odżywki na skórę.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że substancją użytą jako rozcieńczalnik naszego serum jest olejek z nasion ogórecznika lekarskiego, który sam w sobie przejawia niezwykłą aktywność wobec tkanek skóry i działa na nią bardzo wszechstronnie ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych o działaniu antyutleniającym.

Antyutleniaczami są również witaminy A, E i C, stanowiące podstawę składu naszego serum. Nie bez powodu już od dawna nazywa się je w kosmetologii "witaminami młodości skóry". Nie sposób również pominąć faktu, że w składzie Alpha-E Factor znalazł się także olejek sojowy, o którym w kosmetyce pielęgnacyjnej ostatnio coraz głośniej. Okazuje się bowiem, że ze względu na zawartość tzw. fitoestrogenów powinno się soję nie tylko jeść (badania potwierdzają jej ochronną rolę przeciwko rakowi piersi i jajników) ale również używać w pielęgnacji skóry, zwłaszcza w wieku charakteryzującym się znaczną nierównowagą hormonalną - pokwitania lub przekwitania.

Kolejnym składnikiem naszego serum jest czysta lecytyna, substancja naturalna robiąca karierę nie tylko w żywieniu ale również w kosmetyce, ponieważ okazało się, że tkanki skóry także bardzo ją "lubią" podobnie jak system nerwowy człowieka, który wzbogaca lecytyną swoją codzienną dietę. Wszystkie wymienione składniki naszego serum, plus omawiany już uprzednio bisabolol, to nic innego, jak odżywki. Odżywki dla tkanek skóry; podane w postaci skoncentrowanej i dlatego tak niezwykle skutecznej.

Absolutną doskonałość w działaniu Alpha-E Factor osiąga w połączeniu z kremem aloesowym o wysokiej zawartości miąższu tej rośliny. I tutaj mamy już absolutną dowolność w doborze rodzaju kremu spośród bogatej oferty Forever Living Products. Wszystko jedno, czy będzie to nasza ulubiona Aloesowa Emulsja Nawilżająca, czy R3 Factor, czy może któreś z kremów z zestawu aloe Fleur de Jouvence - należy pamiętać tylko o jednym: NAJPIERW nakladamy serum Alpha-E Factor, a dopiero PÓZNIEJ krem. A najlepiej - jeśli przed naniesieniem serum użyjemy którejś z naszych znakomitych maseczek aloesowych - wtedy przekonamy się z pewnością, co to znaczy KOMPLEKSOWE odżywienie skóry!

Dr Elżbieta Olejnik

Forever aloe vera