Wobec coraz bardziej "cywilizowanej" diety, która coraz mniej dostarcza nam substancji naturalnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, stajemy wobec konieczności stosowania uzupełnień, czyli tzw. suplementów dietetycznych.
Te osoby, które wprowadziły do swojego życia mądry zwyczaj używania takich suplementów, z radością obserwują, że wraz z poprawą kondycji zdrowotnej całego organizmu, polepsza się także stan oraz wygląd ich skóry.

Jak należy dbać o skórę, aby była długo piękna? Z pewnością kompleksowo, czyli mówiąc prościej - zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

W środowisku, w którym przebywa na co dzień nasza skóra, przestają już niestety wystarczać zabiegi pielęgnacyjne zlokalizowane tylko i wyłącznie na jej powierzchni.
W organizmie, któremu brak podstawowych substancji odżywczych - witamin, minerałów oraz niektórych prostych białek - nie jest możliwe wykształcenie i utrzymanie zdrowej, pięknej cery i długo młodego ciała.

Dlatego też na całym świecie coraz częściej gabinet kosmetyczny staje się również punktem porad żywieniowych - co jeść, czego nie jeść, jakimi preparatami odżywczymi wzbogacać swoją codzienną dietę, aby zabiegi pielęgnacyjne o odmładzające przyniosły jak najlepszy efekt i oczywiście - jak największe zadowolenie klientki.


A oto kilka przykładów takich porad, które z pewnością zainteresują większość klientek, odwiedzających gabinety kosmetyczne:

Większość dolegliwości skórnych obserwowanych na co dzień w gabinetach kosmetycznych to efekt pogłębiających się z roku na rok niedoborów odżywczych.

Niedobór witaminy C. zanim stanie się chorobą zwaną szkorbutem, daje bardzo charakterystyczne objawy skórne - skłonność do rozszerzania się naczynek krwionośnych, a nawet ich pękanie i wylewy podskórne.
Witamina C aby stała się odżywką dla skóry, powinna być podawana razem z naturalnymi związkami tzw. flawonoidami. Taka witamina C występuje właśnie w naturze - w cytrusach, w papryce itd. a w Forever Living Products - w Forever Absorbent-C. W wielu krajach jest on proponowany w gabinetach kosmetycznych jako antyutleniająca odżywka dla skóry, oczywiście do użytku wewnętrznego.W ofercie suplementacyjnej FLP znajduje się również skoncentrowany wyciąg z samych flawonoidów  Forever Lycium Plus. Ten produkt jest standardowo prezentowany razem z produktem Aloesowa maseczka odżywczo - stymulujaca Aloe Fleur de JouvenceForever Lycium Plus, regularnie dodawany do codziennej diety, stymuluje w całym organizmie produkcję włókien kolagenowych! W USA kosmetyczki zalecają ten preparat każdej klientce po 35 roku życia.

Amerykańscy kosmetolodzy jako pierwsi opublikowali wyniki badań nad koniecznością uzupełnień niedoborów mineralnych w organizmie. Okazało się, że np. głęboki niedobór cynku, magnezu, miedzi, żelaza i manganu upośledza życiowe procesy tkanek skóry i wręcz uniemożliwia utrzymanie zdrowej, ładnie wyglądającej cery. Jako najlepsze suplementy służące szybkiemu wyrównaniu szkodliwych niedoborów wskazano minerały pochodzenia morskiego - takie, jak mamy w Forever Nature-Min!


Raporty kosmetologiczne coraz częściej wskazują na konieczność zaopatrzenia skóry poprzez krwiobieg w czynniki niezbędne do jej regeneracji. Zawrotną karierę jako "kosmetyk wewnętrzny" robi na całym świecie... tran, zwłaszcza, gdy podaje się go w czystej i łatwo przyswajalnej postaci (tak. jak w Forever Arctic-Sea). Dermatolodzy wiedzą już, że nie ma zdrowej skóry bez niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) i skwalenu, który w niewielkich ilościach powinien znajdować się w ochronnej warstwie wodno-tłuszczowej, jaką produkuje każda skóra.

Zarówno tkanki skóry, jak i komórki warstwy ochronnej składają się głównie z podstawowych cegiełek białkowych tzw. wolnych aminokwasów. Jeżeli brakuje ich w naszej diecie, skóra zaczyna szybko tracić swoją biologiczną sprawność. Jedynym ratunkiem są wtedy specjalne odżywki aminokwasowe (Forever Lite) lub naturalne preparaty o dużej zawartości łatwo przyswajalnego białka roślinnego (Pola Zieleni).

Ileż osób mogłoby uniknąć kłopotów ze zbyt szybkim starzeniem się skóry, gdyby w porę pomyślały o dożywieniu jej odświeżającą dawką aminokwasów, minerałów i witamin antyutleniających!Dr Elżbieta Olejnik