W ciągu ostatnich lat produkty kosmetyczne, które zawierają ekstrakt z żurawiny stanowią prawdziwe odkrycie koncernów kosmetycznych. Dlaczego żurawina wykazuje tak rewelacyjny wpływ na nasz wygląd?

Żurawina posiada w swojej kompozycji szereg składników bardzo cennych i koniecznych dla naszej skóry. Zaliczają się do nich w głównej mierze witaminy: A, C i witaminy z grupy B,, a także składniki mineralne; żelazo, wapń, magnez, fosfor oraz jod. Dlatego Forever Living Products połączył ją ze swoim najdoskonalszym produktem, jakim jest miąższ aloe vera, a zatem z Aloe Vera Gel. Dzięki temu połączeniu powstał Aloe Berry Nectar. Oprócz tego jagody żurawiny obfitują w błonnik, kwasy owocowe, węglowodany, antyutleniacze, flawonoidy oraz taninę, a zatem związki wpływające nie tylko na właściwe funkcjonowanie naszego organizmu ale równieżpoprawiają kondycję naszej skóry.

Produkty kosmetyczne z zawartością żurawiny wspaniale sprawdzają się w zabiegach, które wykonuje się jesienią. Skóra poddawana przez okres letni działaniom promieni słonecznych potrzebuje w głównej mierze nawilżenia i odżywienia.

Firmy kosmetyczne oferują nam ogromną ilość produktów z zawartością żurawiny. Można zażyć kąpieli w mleku żurawinowym z pachnącymi owocami, co stanowi rewelacyjny sposób na zmiękczenie skóry i cudowny relaks. Przy pielęgnacji pomogą również peelingi,. To właśnie peeling jest pierwszym etapem zabiegów na twarz i ciało. Mają one za zadanie zmiękczenie, oczyszczenie i nawilżenie skóry, a drobinki żurawiny występujące w peelingu dostarczą jej witamin. W rezultacie nasza cera staje się gładka i elastyczna. Stosowne maski na twarz i ciało, kremy oraz balsamy zawierające żurawinę doskonale nadają się do kuracji, których przeprowadzenie zaleca się po lecie, ponieważ radzą sobie doskonale z wysuszoną skórą nawilżając ją i regulując jej ph.

Wyjątkowy skład chemiczny żurawiny, występującej w Aloe Berry Nectar, sprawia, że ma ona szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Sprawdza się jednocześnie w pielęgnacji skóry dojrzałej, jak i tej z problemami, do których należy cellulit czy trądzik.

Znajdujące się w kosmetykach na bazie żurawiny witaminy i składniki mineralne odżywiają ją przywracając jej promienny wygląd. Zastosowanie żurawiny w produktach kosmetycznych przynosi rewelacyjne rezultaty anti-aging: chroni przed wolnymi rodnikami, zwiększając napięcie skóry, zwiększając jędrność oraz spłycając drobne zmarszczki.

Dzieje się tak za sprawą flawonoidów, które przyspieszają odnowę tkanek i pomagają w regeneracji uszkodzeń strukturalnych wywołanych przez reakcje rodnikowe. Z tego powodu kosmetyki te poleca się paniom w okresie menopauzy, kiedy to procesy starzeniowe wynikające z obumierania komórek przybierają mocno na sile. Ponadto flawonoidy przejawiają dobry wpływ na biosyntezę kolagenu i tym samym na poprawę napięcia i wyglądu skóry. Dla kobiet, które przechodzą menopauzę żurawina, która znajduje się w Aloe Berry Nectar ma dodatkowe znaczenie: dzięki zawartości niacyny daje ulgę, łagodząc objawy, do których należą zaczerwienienia skóry, czy uderzenia gorąca.

Antybakteryjne i oczyszczające właściwości żurawiny mają wielkie znaczenie w pielęgnacji młodzieńczej skóry, ponieważ pozwalają na skuteczne zastosowanie w przypadku cery trądzikowej. Poprzez wykorzystanie właściwości żurawiny wraz z innymi składnikami, do których należy kofeina oraz masaże, usprawnić można mikrokrążenie krwi, metabolizm, a dzięki temu uzyskać doskonały efekt antycellulitowy.