Chyba każdy z nas słyszał o cudownych właściwościach aloe vera. Mimo, iż ta cudowna roślina jest znana i ceniona od setek lat, to w dzisiejszych czasach niewielka ilość osób ma śniadomość tego, w jaki sposób wykorzystać ukrytą w niej moc. Obecnie w aptekach oraz zielarskich sklepach można kupić gotowe produkty aloesowe. Są to przeważnie soki, żele do picia, soki zawierające miąższ aloe vera, maści oraz płyny. Produkty te są niekiedy wzbogacane wyciągiem owocowym bądź też witaminą C.

Tymczasem własnoręcznie można wykonać nalewki, soki oraz maści, których działanie niczym nie różni się od gotowych preparatów, a ich wykonanie jest naprawdę proste i wiąże się z niewielkim nakładem finansowym.

Maść aloe vera powstaje na skutek długiego gotowania ekstraktu otrzymanego z liści aloe vera. W trakcie gotowania zostaje odparowana woda, natomiast otrzymana w ten sposób maść posiada na tyle gęstą konsystencję, że nadaje się do smarowania miejsc ze zmianami chorobowymi. Wyjątkowo dobre efekty otrzymuje się w zwalczaniu trądziku.