Teraz w aptekach i zielarskich sklepach można kupić gotowe produkty aloesowe. Są to przeważnie żele do picia, soki, maści oraz wszelkiego rodzaju płyny zawierające miąższ aloe vera. Preparaty te są niekiedy dodatkowo wzbogacane sokiem z różnych owoców i witaminami. Najczęściej jest to witamina C.

Mało kto wie, że własnoręcznie można sporządzić te wszystkie produkty aloe vera, których działanie jest równie skuteczne, jak gotowych preparatów, a ich wykonanie jest naprawdę proste

Sok z aloesu

Do sporządzenia soku aloesowego potrzebne są świeże liście, z których wcześniej usunięto kolce. Należy je dokładnie umyć, a następnie wydrążyć z nich miąższ aloe vera, a następnie zmieszać z dowolnym sokiem cytrusowym. Może to być sok wyciśnięty ze świeżych owoców lub zakupiony w sklepie np. grejpfrutowy lub pomarańczowy.
Gotowy sok z aloesu należy przetrzymywać w lodówce najwyżej przez siedem dni. Spożywać należy w formie rozcieńczonej dwie łyżki soku aloesowego na szklankę wody. Najmocniejsze właściwości prozdrowotne posiada w ciągu pierwszych 3 dni od przygotowania.