Chyba każdy człowiek słyszał o cudownych właściwościach aloe vera. Pomimo tego, że ta cudowna roślina znana jest i ceniona od setek lat, to współcześnie mało osób ma śniadomość tego, jak wykorzystać skrytą w niej potęgę. W dzisiejszych czasach w aptekach i zielarskich sklepach nabyć można gotowe produkty aloe vera. Są to przede wszystkim żele do picia, soki, soki wykonane na bazie aloesu, które mogą się przydać tak na schorzenia wewnętrzne jak i zewnętrzne. Można zatem kupić nie tylko preparaty w płynnej postaci, ale również maści.
Koszt jednego produktu –w zależności od rodzaju, oscyluje w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Tymczasem samemu można wykonać nalewki, soki i maści, których działanie w niczym nie ustępuje gotowym preparatom, a ich wykonanie jest bardzo proste i wiąże się z niewielkim nakładem finansowym.


Żel aloesowy wyśmienicie sprawdza się przy kojeniu zarówno wszelkich zranień, jak też skórnych dolegliwości. przejawia właściwości antyseptyczne, nawilżające i przeciwświądowe. Żeby samodzielnie wykonać taki specyfik należy się zaopatrzyć w następujące surowce:
świeże liście aloesu
witamina C w postaci proszku
witamina E w kapsułkach

Właściwe proporcje to: ćwiartka szklanki zmiksowanych liści aloe vera, 500 mg witaminy C oraz 400 IU witaminy E czyli 1 – 2 kapsułek.
Wszystkie produkty należy dokładnie zmiksować i zamknąć w szklanym, ciemnym opakowaniu. Żel aloesowy najlepiej jest przetrzymywać w lodówce i stosować go do smarowania ran i podrażnionych miejsc na skórze.