Dla pełnego wykonania programu potrzebne będą:
· Zestaw Aloe Fleur de Jouvence
· Jedno opakowanie (20 sztuk) maseczek Fleur Fabrique
· Aloesowe Mydło w Płynie
· Aloe Scrub
· Galaretka Aloesowa
· krem R3 Factor

ETAP PIERWSZY: oczyszczanie

Aby przystąpić do oczyszczania, należy zmyć twarz i szyję Mleczkiem Oczyszczająco-Złuszczającym Aloe Fleur de Jouvence, aby usunąć nadmiar łoju skórnego, makijaż i inne zanieczyszczenia skóry. Mleczko nanosi się kolistymi ruchami, masując lekko twarz w kierunku ku górze. Mleczko usuwa ze skóry nawet takie zanieczyszczenia, z którymi nie dają sobie rady zwykłe mydła.

Po zmyciu wodą i osuszeniu nanosimy na twarz mieszaninę sporządzoną z 50% Aloesowego Mydła w Płynie i 50% Aloe Scrub. Mieszaninę tę wmasowujemy w twarz unikając starannie obszarów wokół oczu.
Jest to sposób na dokładne usunięcie martwych komórek naskórka i pobudzenie krążenia skórnego.
Po chwili wszystko zmywamy ciepłą wodą.

ETAP DRUGI: tonizacja

Wacikiem wklepujemy w twarz Tonik Nawilżający z zestawu Aloe Fleur de Jouvence. Jest to przygotowanie cery pod dwuskładnikową maseczkę Aloe Fleur de Jouvence m.in. przez nadanie skórze odpowiedniego odczynu pH.

ETAP TRZECI: przygotowanie i nałożenie maseczki FDJ

Teraz trzeba zmieszać Nośnik Pudrowy maseczki FDJ z Aktywatorem Aloesowym. Gęstość uzyskanej mieszaniny powinna zależeć od rodzaju cery. Inna jest konsystencja maseczki dla cery suchej, jeszcze inna dla normalnej, mieszanej lub tłustej. Również czas trzymania maseczki na twarzy bywa różny, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

Przy cerze mieszanej (tłustej pośrodku, suchej po bokach) zaleca się przyrządzenie najpierw gęstszej maseczki i nałożenie na nos, środkową część czoła i podbródek, a następnie po rozcieńczeniu zawiesiny Aktywatorem naniesienie jej na resztę twarzy. Maseczkę nanosimy na twarz zawsze po upewnieniu się, że wszystkie grudki Nośnika Pudrowego zostały już dokładnie rozprowadzone.

ETAP CZWARTY: relaks

Umiejętność relaksu jest bardzo ważna, jeśli chce się mieć naprawdę piękną cerę! Po nałożeniu maseczki należy więc położyć się wygodnie i spokojnie czekać, aż maseczka wyschnie (jednak nie dłużej niż czas podany w tabelce). Trzeba się położyć na plecach, gdyż właśnie wtedy wszystkie procesy ujędrniania, oczyszczania i stymulacji przebiegają w tkankach skóry najsprawniej. Po odpowiednim czasie zmywamy maseczkę ciepłą wodą, a na koniec usuwamy jej pozostałość Tonikiem Nawilżającym na waciku.

ETAP PIĄTY: nałożenie Fleur Fabrique


Maseczkę Fleur Fabrique można stosować na dwa sposoby:

· standardowo: zwilżając materiał maseczki Tonikiem z zestawu Aloe Fleur de Jouvence. Delikatnymi ruchami palców należy pomóc maseczce przylgnąć do skóry twarzy, starając się prowadzić palce w kierunku od dołu do góry.


· intensywnie: wmasowując w skórę twarzy Galaretkę Aloesową, później krem R3 Factor, a następnie ponownie Galaretkę. Dopiero na tak przygotowaną cerę nakłada się maseczkę zwilżoną Tonikiem jak opisano w punkcie poprzednim.

Podobnie jak w przypadku maseczki FDJ, po nałożeniu Fleur Fabrique należy także położyć się spokojnie i zrelaksować czekając, aż maseczka wyschnie. Następnie po przemyciu twarzy ciepłą wodą zdejmujemy maseczkę w całości chwytając ją za dolny brzeg i lekko ciągnąc ku górze.

Ze względu na silne właściwości oczyszczające maseczki Fleur Fabrique, w 21 dniowym Programie Dla Pięknej Cery nakładamy ją w całości nie częściej niż co 3-4 dni.

ETAP SZÓSTY: odżywienie skóry

Finałem każdej sesji w 21-dniowym Programie Dla Pięknej Cery Forever Living Products, jest dogłębne odżywienie skóry. Jeśli nakładamy maseczki w ciągu dnia, należy wklepać w twarz Tonik Nawilżający, a następnie zastosować Emulsję Pojędrniającą na Dzień z tego samego zestawu.
Natomiast na na noc najlepiej jest nakładać (po wklepaniu toniku) odrobinę kremu R3 Factor i Krem Odżywczy na Noc.

Forever aloe vera