Oddajemy w Państwa ręce Aloe MSM Gel - naturalny i niezwykle skuteczny produkt, dostarczający organizmom biologicznie niezbędnych związków siarki.

Przeznaczony jest dla osób, które pragną zapewnić sobie na co dzień odpowiednie ilości biosiarki aby zachować w zdrowiu i sprawności stawy i kręgosłup, mieć piękną, zdrową skórę, włosy i paznokcie. Niestety, niedobór siarki w postaci organicznej jest coraz częstszym zjawiskiem w naszym współczesnym świecie.

Aloe MSM Gel to preparat dla ludzi dbających o siebie, pragnących zachować młodzieńczą giętkość stawów i kręgosłupa przez długie, długie lata. To także niezastąpiony środek codziennego użytku dla wszystkich, którzy (jak w znanym powiedzonku) budząc się rano „ niestety czują, że żyją " albo w dość bolesny sposób, jakby mieli w stawach umieszczony barometr wyczuwają każdą zmianę pogody i nikt im jeszcze nie powiedział, że tak wcale być nie musi...

Aloe MSM Gel przysłuży się także wszystkim aktywnym ruchowo niezależnie od tego, czy uprawiają sport po amatorsku, czy też zawodowo.

Cała tajemnica efektów, jakie przynosi stosowanie Aloe MSM Gel polega na miejscowym, przezskórnym działaniu naturalnego związku biologicznie aktywnej siarki (MSM), a aż 40% zawartość czystego miąższu aloe vera w Aloe MSM Gel zapewnia szybki, naturalny transport i odpowiednie działanie w rejonach, które wymagają usprawnienia. Oprócz tego bardzo łatwo przyswajalna, organiczna siarka z MSM w skojarzeniu z aloesem działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, łagodzi reakcje alergiczne, stymuluje produkcję kolagenu, bardzo korzystnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie.


Co to jest MSM?


MSM (skrót od angielskiej nazwy methylsulfonylmethane) w języku polskim nosi chemiczną nazwę "dimetylosulfon". Na całym świecie znany jest jednak jako MSM, tej nazwy więc będziemy używać w materiałach.

Od ponad dwudziestu lat MSM jest znany na całym świecie jako środek odżywczy, stosowany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, dla zaopatrzenia organizmu w niezbędne związki siarkowe. MSM w produkcie pielęgnacyjnym firmy Forever Living Products, Aloe MSM Gel jest całkowicie bezpiecznym i naturalnym surowcem, otrzymywanym z drzewa sosnowego, pozyskiwanego na południu stanu Luizjana w USA. MSM jest organiczną postacią siarki, czyli taką, która jest znakomicie rozpoznawana i przyswajana przez ludzki organizm.


Siarka jest czwartym w kolejności, pod względem zapotrzebowania ilościowego, pierwiastkiem budującym nasz organizm. Jest obecna w każdej komórce ludzkiego ciała. Od jej dostatecznej zawartości zależy budowa i zdrowie naszej skóry, podskórnej tkanki łącznej, wszystkich elementów chrzęstnych (np. w stawach i kręgosłupie) oraz elementów zrogowaciałego naskórka, w tym włosów i paznokci. W normalnych dla człowieka naturalnych warunkach, siarkę w postaci organicznej powinno się pozyskiwać z żywności. Dość sporo zawierają jej na przykład: jajka, czerwona papryka, mięso i podroby, cebula, czosnek, kapusta, brokuły i brukselka. Niestety, w warunkach, w których obecnie żyjemy, coraz więcej ludzi (oraz zwierząt domowych, jak np.psy, koty!) cierpi z powodu pogłębiających się niedoborów siarki w organizmie.

SKUTEK NIEDOBORU SIARKI NR 1- CHOROBY DEGENERACYJNE STAWÓW I KRĘGOSŁUPA


Człowiekowi żyjącemu współcześnie starość kojarzy się zawsze i nieodmiennie z ograniczeniem swobody poruszania się. Przyjmujemy za pewnik, że wchodząc w lata będziemy mieć coraz bardziej zniekształcone, sztywne i niesprawne stawy. Godzimy się potulnie z faktem, że coraz trudniej jest nam wydobywać szybko drobne z portmonetki czy wchodzić na schody. Jednymi z najbardziej bolesnych (i niestety coraz częściej spotykanych) dolegliwości czasów nam współczesnych są stany zapalne stawów. Nazwą tą określa się tak wiele różnych jednostek chorobowych, że ograniczymy się do omówienia tych, które objawiają się bolesnością, obrzękiem i znacznym ograniczeniem ruchliwości w obrębie stawów i kręgosłupa oraz bardzo charakterystyczne zmiany degeneracyjne w obrębie stawów np. kolan lub palców rąk, kojarzone z postępującym wiekiem.

A przecież wcale tak nie musi być!

Sprawność oraz wygląd naszych stawów oraz kręgosłupa zależy bardzo mocno od stanu tkanki chrzęstnej całym naszym organizmie. Podstawowym budulcem tej tkanki, uzależniającym jej podatność na procesy starzenia się i degeneracji, jest siarka w postaci organicznej. Gdy brakuje tego pierwiastka, ściany komórek tkanki chrzęstnej tracą swoją właściwą przepuszczalność, przez co źle odprowadzają toksyny na zewnątrz i coraz gorzej chłoną substancje odżywcze z zewnątrz.


W wyniku przedłużania się takiej sytuacji dochodzi do wzrostu ciśnienia wewnętrznego w komórkach, co prowadzi do stanów zapalnych, odczuwanych jako bolesność w obrębie stawu, w którym doszło do takich zmian. Jeśli stan zapalny trwa całymi latami, a niedobory siarki w tkance chrzęstnej prowadzą do dalszych zaburzeń, dochodzi do deformacji stawu, do zgrubień i przerostów tkanki chrzęstnej. Na dłoniach jest to widoczne gołym okiem, inne stawy dokuczają nam np. na zmianę pogody, a my wtedy... chwytamy za szeroko reklamowane środki przeciwbólowe, jakby to mogło cokolwiek zmienić!

Obecnie już na całym świecie używa się suplementacji siarką jako wspomagania przy leczeniu artretycznych dolegliwości bólowych. Najpopularniejszym suplementem siarkowym, o klinicznie potwierdzonej skuteczności jest MSM, który podaje się doustnie w postaci kapsułek lub napojów oraz miejscowo zewnętrznie w postaci maści, żeli lub emulsji. Postać żelu zapewnia najsprawniejsze wchłonięcie i najszybsze działanie MSM-u w obrębie zmienionych zapalnie tkanek (zwłaszcza, gdy, tak jak w Aloe MSM Gel towarzyszy mu aloes, który sam działa gojąco i przeciwzapalnie!).

Preparaty zewnętrznego stosowania z MSM-em używane są szeroko w rehabilitacji osób dotkniętych dolegliwościami bólowymi stawów lub kręgosłupa (np. w masażu leczniczym również po urazach sportowych). Oczywiście, najlepiej jest jednak zapobiegać, niż leczyć. Jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie jakąkolwiek skłonność do nawracających dolegliwości stawowych, jeżeli często łamią nas, "korzonki" lub po czterdziestce brzydko grubieją nam kostki palców u rąk albo „chrzęszczą" kolana przy wchodzeniu na schody, jeśli rano budzimy się z nieprzyjemnie zesztywniałym kręgosłupem pomyślmy o MSM całkowicie naturalnym i najlepszym suplemencie siarkowym, jaki odkryto do tej pory!

Najlepsze efekty daje regularne, codzienne stosowanie MSM-u w niewielkich ilościach. W wielu wypadkach wystarczy wcieranie w miejsca wymagające szczególnej „siarkowej" troski emulsji lub żeli o wysokiej zawartości tego biosiarkowego związku (np. codzienne wcierania Aloe MSM Gel w dłonie zapobiega nieładnym „sękatym" palcom w wieku dojrzałym). Pamiętajmy, że zmiany artretyczne dokonują się długo w związku z czym równie długo i cierpliwie należy im zapobiegać, najlepiej zawczasu. Jeśli przegapimy tą szansę, później pozostanie nam już tylko leczenie, oczywiście również wspomagane MSM-em. Ale to już nie to samo, co zdrowe, sprawne stawy, jakimi cieszyliśmy się niegdyś...

INNE (NIE MNIEJ WAŻNE) SKUTKI NIEDOBORU SIARKI


- Kłopoty skórne. Słabe, cienkie włosy i łamliwe paznokcie


Jakże często pomija się siarkę na listach elementów odżywczych, których niedobory prowadzą do kłopotów ze skórą! A przecież bez tego pierwiastka (oczywiście w postaci organicznej) nie odnawia się skórny kolagen. Wobec znacznego niedoboru siarki następuje upośledzenie produkcji elementów, z których złożone są zarówno włosy jak i paznokcie. Siarka warunkuje zdrową, sprawnie usuwająca toksyny podskórną tkankę łączną. Nawet nie myśl o pokonaniu cellulitu jeśli masz znaczny deficyt związków siarkowych w całym organizmie!

Czy wiesz o tym, że tak popularny obecnie łojotok (np. skóry głowy lub cery ze skłonnością do trądziku młodzieńczego) nie da się zwalczyć tak naprawdę i do końca w organizmie, w którym jest wyraźny niedobór siarki? W przypadkach, gdy uporczywemu łojotokowi towarzyszy przewlekły stan zapalny, bardzo ważnym aspektem regularnego stosowania MSM-u jest jego działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne (w Aloe MSM Gel wzmocnione identycznym działaniem aloe vera!).

Badania kliniczne potwierdziły, że po pewnym czasie stosowania MSM-u (wewnętrznie albo zewnętrznie) poprawiała się grubość, elastyczność oraz szybkość przyrostu włosów. Wiele osób używających na co dzień emulsji lub żeli z MSM-em stwierdza, że na dłoni, której używają do wcierania tych preparatów w skórę, paznokcie są o wiele mocniejsze i zdrowsze!

Skłonność do nerwobóli i skurczów mięśni


Nerwy, które są odpowiedzialne za odczuwanie bólu, biegną przez mięśnie oraz delikatną tkankę łączną podskórną, która jest bardzo wrażliwa na bodźce. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu dochodzi do zmiany ciśnienia wewnątrz komórek, tkanka nerwowa rejestruje to jako stan zapalny, dając symptomy bólu. Broniąc się przed nim, mięśnie kurczą się, pogarszając całą sytuację. W skrajnych przypadkach (np. po dużym zmęczeniu, stresie lub u starszych ludzi) dochodzi do przykrych i bardzo bolesnych skurczów mięśniowych i ogólnego zmęczenia mięśniowego. Aby temu zapobiec, stosuje się z bardzo dobrym skutkiem zewnętrzne preparaty z MSM-em, najczęściej razem z delikatnym masażem skłonnych do bólu miejsc.
Jest to szczególnie ważne w rehabilitacji sportowej (np. maratończycy po biegu) oraz w pielęgnacji osób unieruchomionych przez chorobę (zarówno zbyt intensywny wysiłek jednorazowy jak i długotrwała wymuszona nieaktywność może doprowadzić do daleko posuniętych zmian w tkance mięśniowej i łącznej).


Sława MSM-u jako środka zapobiegającego zmęczeniu mięśniowemu i skurczom dotarła nawet... na wyścigi konne, gdzie zarówno przed biegiem, jak i po używa się specjalnych, weterynaryjnych maści z MSM-em, aby zapobiec skurczom oraz niekorzystnym zmianom mięśniowym i stawowym u koni wyścigowych.


Każdy człowiek aktywny, dbający o siebie w sposób mądry i roztropny, powinien mieć zawsze w domu jakiś dobry preparat z siarką organiczną. Ci, którzy mają wyobraźnię, sięgają po nią przede wszystkim - w razie bólu kolana, łokcia, barku czy korzonków, ba, znam nawet takich, którzy czynią to przy bólu głowy!
Tym pozbawionym wyobraźni na kilka chwil wystarczy środek przeciwbólowy...Prof. James F. Wright „Prevention Medicine" Mar. 1989,134

Forever aloe vera