Tym razem będzie o pytaniach, które padają dość rzadko. A szkoda. Z góry uprzedzam, że temat jest delikatny, a pisanie (oraz mówienie o nim) kojarzy mi się - i chyba nie tylko ja mam takie odczucia - z chodzeniem po linie, kiedy to w każdej chwili, w wyniku nawet drobnego błędnego kroku można sobie nieźle to i owo poobijać. Zabierając głos w sprawie, o której zdecydowałam się dzisiaj napisać, także narażam się na możliwość zetknięcia z ostrymi uwagami typu: "A cóż to za temat? Fe, kto to widział pisać o czymś takim w porządnym czasopiśmie?"

A jednak zrobię to. Dlaczego? Właśnie dlatego, że o tym się nie mówi, bo jest to temat, który zupełnie niesłusznie budzi powszechne skrępowanie. Chodzi mianowicie o sprawę bardzo w naszej firmie ważną - o świeży oddech.


Proszę z ręką na sercu przyznać się do choć jednego takiego doświadczenia ze swojego życia: poznaliśmy kogoś o wyjątkowo ujmującym wyglądzie, kto potrafi ciekawie mówić oraz pięknie słuchać i chciałoby się z kimś takim przebywać jak najdłużej. A jednak... Po pewnym czasie z przykrością stwierdzamy, że dłuższa chwila rozmowy z tym kimś wprawia nas w zakłopotanie, że tak naprawdę mamy ochotę uciec jak najdalej i schować się w mysią dziurę, a jeżeli rozmawiać - to najchętniej przez telefon. Nieświeży oddech to jednak straszna przeszkoda w kontaktach towarzyskich... I jak tu taktownie zwrócić komuś na to uwagę? Mało kto potrafi tego dokonać. Prawdę mówiąc sądzę, że niewiele osób w ogóle podjęłoby się tego niewdzięcznego zadania.Znam takich, którzy zawsze noszą przy sobie w pogotowiu gumę do żucia lub miętowe cukierki do poczęstowania. Ale co zrobić jeśli nasz rozmówca nie lubi słodyczy, albo wychowano go w przekonaniu że nie należy sobie zaklejać buzi gumą w czasie mówienia. Problem polega zaś na tym, że jeżeli ktoś cierpi na tę przykrą dolegliwość, dowiaduje się o tym ostatni, jeżeli w ogóle kiedykolwiek...


Znam też coraz więcej takich osób i bardzo mi jest miło z tego powodu, które znalazłszy się w takiej niezręcznej sytuacji, proponują nieszczęśnikowi, ot, tak sobie, pozornie zupełnie przypadkiem, picie miąższu aloesowego lub nabycie (w domyśle oczywiście - używanie) naszej niezrównanej Aloesowej Pasty do zębów. Prawdę mówiąc sama też tak robię już od dłuższego czasu.Zanim kogoś naprawdę dobrze nie poznamy, trudno jest stwierdzić, jakiego rodzaju kłopoty zdrowotne są przyczyną nieświeżego oddechu właśnie w jego przypadku. Dopiero po dłuższej znajomości możemy się zorientować, czy może daną osobę trapią niedomogi trawienne, czy też nie ma ona zwyczaju odwiedzać dostatecznie często gabinetu stomatologicznego. A może niezbyt dba o higienę życia codziennego, albo używa do niej produktów przypadkowych i o niesprawdzonej jakości?

Jedno jest pewne - miąższ aloesowy czy Aloesową Pastę do zębów można podsunąć zawsze i to "w ciemno". Nie musimy się też tłumaczyć z tego, dlaczego z naszej strony padła ta właśnie propozycja – w końcu wśród dystrybutorów Forever Living Products proponowanie aloesu w różnych postaciach jest czynnością zupełnie naturalną i często spotykaną. I nie należy się trapić pytaniami typu: "Pomoże, czy nie pomoże?". Na pewno się przyda i to każdemu. Popatrzcie, jak dzięki naszej wytrwałej działalności dystrybutorskiej szybko rośnie nam rzesza entuzjastów tej wspaniałej rośliny.A kwestia niemiłego oddechu? Są przynajmniej dwa aloesowe rozwiązania tego problemu:
Jeśli mamy podstawy przypuszczać, że przyczyną krępujących kłopotów są sprawy żołądkowe, nazywane popularnie na ogół "złym trawieniem", zawsze warto zamówić sobie wizytę u gastrologa i przyjrzeć się całemu problemowi fachowo i dokładnie. Warto również ponownie posłuchać uważnie, co mówi doktor Weeks na temat zarówno niedokwaśności jak i nadkwaśności na kasecie szkoleniowej Forever Vision #5. Przypomnę tylko szybko rzecz najważniejszą: czysty miąższ aloesowy pełni w żołądku rolę REGULATORA funkcji trawiennych co oznacza, że niezależnie od przyczyn, zawsze stara się stworzyć takie warunki, w których trawienie może odbywać się prawidłowo pod jednym tylko warunkiem: że zaprzyjaźnimy się z nim na dłużej!Nic nie pomożemy tym osobom, które jak ognia unikają dentysty. Może zrozumieją kiedyś, że czasami warto trochę pocierpieć i już nigdy nie obserwować, jak rozmówca usiłuje taktownie odwrócić twarz lub cofnąć się choć ze dwa kroki. Powstaje przy tym pytanie: jak długo można pracować skutecznie jako dystrybutor Forever Living Products tylko przez telefon?...


Jeżeli problem dotyczy dziąseł i śluzówki jamy ustnej, można liczyć na aloes jak najbardziej! Aloesowa Pasta do zębów, używana jak najczęściej przynosi tutaj niezrównane efekty. Na świecie znany jest już zresztą od dawna inny patent na długotrwałą świeżość oddechu: płukanie ust sokiem z aloesu i np. kropla prawdziwego olejku eukaliptusowego, może być w specjalnych tabletkach odświeżających. Więcej informacji na temat działania aloesu w tej dziedzinie znajdziecie w naszej niedawno wydanej broszurce o miąższu aloesowym w higienie jamy ustnej i pielęgnacji zębów.Zawsze, gdy dotknie nas problem tego typu, warto zwrócić się o gruntowny remanent zdrowotny do dobrego lekarza. Już od starożytnych czasów bowiem medycy praktykujący np. zgodnie z naukami Dalekiego Wschodu, przy badaniu pacjenta przede wszystkim wąchali jego oddech, a ich doświadczenie pozwalało już na tej podstawie określić rodzaj choroby, rodzącej się lub już zaistniałej. Na pewno można na tej podstawie orzec o rodzaju zaburzeń metabolicznych, które jeśli nie są leczone w porę, mogą stać się przyczyną poważnych schorzeń. Z pewnością warto zadbać na co dzień o prawidłowy przebieg przemian metabolicznych zwłaszcza, że istnieje teoria wiążąca np. choroby przyzębia z nieprawidłową przemianą materii.

Skoro czysty miąższ aloesowy działa regulująco na wiele funkcji naszego organizmu, dlaczego więc nie spróbować skorzystać z jego pomocy?


Zawsze warto zadbać o to, jak postrzegają nas inni. W naszej pracy jest to szczególnie ważne. Tak wiele zależy przecież od tego, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych jako rozmówcy. I jak to dobrze, że wszelkie elementy dbałości o swój image w całości możemy znaleźć w ofercie Forever Living Products!

Dr Elżbieta Olejnik

aloes Forever