Forever Garlic-Thyme to rewelacyjne skojarzenie w jednej kapsułce dwóch najbardziej zadziwiających roślin, jakich ludzie używali dla zdrowia od wieków. Na długo przed rozwojem nowoczesnej farmakologii zarówno czosnek, jak i tymianek były bardzo powszechne w użyciu jako łatwo dostępne, tanie i jednocześnie niezwykle skuteczne środki do walki z infekcjami bakteryjnymi. Używano ich w postaci nalewek, naparów lub miazgi ze świeżych roślin, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. I to bez żadnych, właściwości współczesnym antybiotykom, skutków ubocznych! W czosnku główną substancją aktywną, która działa bakterio- , wiruso- i grzybiczobójczo jest olejek eteryczny - allicyna, w tymianku - tymol.


Obie te pożyteczne rośliny należą do grupy przypraw aromatycznych, a także - z powodu swoich właściwości antyseptycznych - znakomicie służą potrawom jako... całkowicie naturalne konserwanty. Trafiając wraz z pożywieniem do jelit, bardzo dobrze wpływają na trawienie, regulując pracę naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. W medycynie ludowej na całym świecie używa się ich również do zwalczania pasożytów jelitowych. Tak się składa, że wszystkie te działania są cechą eterycznych substancji aromatycznych, które odpowiadają za charakterystyczny zapach zarówno czosnku, jak i tymianku. My jednak, łykając kapsułki Forever Garlic-Thyme, możemy liczyć na wspaniałe efekty bez obawy o to, że otoczenie natychmiast zidentyfikuje po zapachu, czego używamy dla ochrony zdrowia - kapsułki czosnkowo-tymiankowe FLP rozpuszczają się dopiero w jelicie cienkim.

A oto tylko kilka przykładów skojarzonego działania obu "wspólników" Forever Garlic-Thyme:

Czosnek

Oprócz silnego działania naturalnie antybiotycznego, przy regularnym spożywaniu składniki świeżego miąższu cebulek czosnkowych doskonale wpływają na system krwionośny, przeciwdziałając miażdżycy naczyń oraz nadciśnieniu. Ponieważ udowodniono, że wzmacnia odporność, czosnek bywa używany zarówno w profilaktyce chorób reumatycznych, jak i infekcji. Potrafi działać przeciwcukrzycowo i ogólnie regulująco na przemianę materii. Ta niezwykła roślina doskonale służy jednak przede wszystkim tym osobom, które są osłabione, łatwo się męczą i cierpią ogólnie na bardzo dokuczliwe spadki energii życiowej bez żadnej wyraźnej przyczyny.

Tymianek

Wszystkie wymienione powyżej działania zdrowotne czosnku można przypisać również tymiankowi - jest to jeszcze jeden powód, aby wreszcie połączyć akcję obu tych wspaniałych ziół w Forever Garlic-Thyme. Dołączając czosnkowo-tymiankowe kapsułki do swojej codziennej diety, możemy liczyć na wyraźne polepszenie formy zarówno fizycznej, jak i psychicznej, poprawienie krążenia, w tym również w naczyniach włosowatych oraz profilaktykę przeciwzakrzepową. Tymianek, znany nam zapewne jako składnik wielu syropów przeciwkaszlowych, wnosi do spółki z czosnkiem jeszcze jedną, bardzo cenną właściwość: sprzyja naturalnemu oczyszczaniu dróg oddechowych. Wzmaga wydzielanie śluzu, służącego do usuwania wszelkich zanieczyszczeń i toksyn na zewnątrz, pobudza samoistny ruch rzęsek nabłonka dróg oddechowych i działając lekko rozkurczowo ułatwia odkrztuszanie.
Sprawnie oczyszczane płuca i oskrzela oznaczają dla nas lepsze dotlenienie organizmu.

źródło: Forever Poland, grudzień 2005

aloe vera