Nadeszła jesień, a razem z nią pogorszenie naszego samopoczucia. Jesienią częściej bolą nas stawy, mięśnie i kości. Pojawiają się obrzęki i coraz trudniej wstać z łóżka, pokonując poranną sztywność. Dolegliwości częściej dają znać o sobie, gdy padają deszcze, są zmiany pogody i ciśnienia, a chłód wchodzi w każdy zakamarek ciała. Bolące stawy są problemem około 70% ludzi, którzy ukończyli sześćdziesiąty rok życia, ale coraz częściej nękają ludzi młodszych. Dolegliwości powoduje przedwczesne zużycie i uszkodzenie chrząstki stawowej.


Okazuje się jednak, że z tym problemem nie musimy żyć. Jako magister rehabilitacji ruchowej mogę zaproponować Państwu sposób walki ze złym samopoczuciem.

Przede wszystkim RUCH


Ruch nie tylko stymuluje rozwój fizyczny i motoryczny, ale także funkcjonalny i psychiczny. Organizm człowieka genetycznie zaprogramowany został na aktywny styl życia. Ruch jest biologiczną
potrzebą organizmu ludzkiego i jest najważniejszym źródłem jego zdrowia.

Niestety, współczesne społeczeństwo zapomniało o tej bardzo ważnej zasadzie. Człowiek zaczął działać przeciwko sobie, prowadząc nieodpowiedni dla swego organizmu styl życia. Spędzamy w pracy ok. 10 godzin, gdzie siedzimy lub przebywamy w jednej pozycji, wykonując jednostajne ruchy. Większość z nas do
pracy nie idzie spacerkiem, tylko podjeżdża samochodem lub autobusem. A po pracy co? Nasz ukochany fotel, gazetka albo jeszcze lepiej – laptop i łóżko.

Skutkiem takiego trybu życia jest hipokinezja, czyli niedobór ruchu. Niedobór ten, razem z innymi negatywnymi czynnikami wywołuje wiele chorób cywilizacyjnych (nadciśnienie, nadwagę, deformację
kręgosłupa, itp.). Nawarstwianie się ich prowadzi do nieodwracalnych zmian.


Zachęcam więc Państwa do tego, aby wsłuchać się w potrzeby swojego organizmu i zapewnić mu to, do
czego został stworzony. Pospacerujmy, zapiszmy się na grupową gimnastykę do klubu fitness lub poćwiczmy na siłowni, pograjmy z pociechami w badmintona. Zapewniam, że wtedy każdy kolejny dzień, nawet jesienny, będzie niósł uśmiech i zadowolenie, a z bólem nie będzie miał nic wspólnego.

Do aktywnego stylu życia fantastycznie pasują produkty Forever

Najważniejszym z nich jest oczywiście miąższ aloesowy, który jest niezwykle bogaty w wartościowe dla naszego organizmu składniki odżywcze. Wiemy już, że aloes ma zadziwiającą zdolność do szybkiej i sprawnej regeneracji tkanek, a równocześnie odmładzania tego, co zdrowe. Jak wiemy, nasz organizm wraz z upływem lat traci wodę, która jest najważniejszym składnikiem naszego organizmu. Przecież krew składa się z wody w 93%, mięśnie w 75%, mózg zawiera jej do 80%, a skóra dokładnie 70%. Utrata wody jest więc główną przyczyną starzenia się naszego ciała. I tu aloes znowu przychodzi nam z pomocą, gdyż w miąższu znajduje się mnóstwo substancji silnie higroskpijnych, które mają ogromną moc wychwytywania
i zatrzymywania w sobie każdej cząsteczki wody, która znajdzie się w pobliżu.

O cudownych produktach Forever mogłabym pisać w nieskończoność, ale wspomnę jeszcze krótko o Forever Calcium – produkt zawierający łatwo przyswajalny wapń z witaminą D i magnezem, który właśnie dzięki takiemu połączeniu zapewnia maksymalne wchłanianie wapnia, a przez to wzmocnienie kości i zębów.

Kolejny produkt to Nature-Min, czyli pierwiastki śladowe pochodzące z naturalnych złóż dna oceanu, które przyczynią się również do wzmocnienia kości, zębów, paznokci i włosów.

Natomiast Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca, dzięki zawartości głęboko penetrującego miąższu, mentolu, olejku eukaliptusowego i innych, jest niezwykle pomocna w rehabilitacji po urazach, a także w odnowie biologicznej po ciężkich treningach u sportowców.


W swojej pracy nie mogłabym się obejść bez żelu kojąco-regenerującego z biosiarką Aloe MSM Gel. Polecam go każdemu, kto chce jak najdłużej zachować sprawność swojego organizmu. Dzięki zawartości czystego miąższu aloesowego w Aloe MSM Gel biosiarka wnika niezwykle głęboko w tkanki. Dodatek wyciągów z kory wierzby oraz liści mącznicy lekarskiej i drzewa herbacianego ma bardzo duże znaczenie wspomagające.

Reasumując – połączenie ruchu z systematycznym stosowaniem wybranych dla własnych potrzeb produktów Forever jest gwarancją na zachowanie dobrej kondycji po to, aby móc cieszyć się życiem!

Agnieszka Iskrowicz-Bałys mgr rehabilitacji ruchowej

aloes Forever