Niewiele jeszcze osób ma dobry zwyczaj używania odżywczych preparatów pielęgnacyjnych do włosów przez cały rok. Większość z nas sięga po odżywki, pianki nadające połysk, czy szeroko reklamowane płyny dopiero wtedy, gdy włosy stają się matowe, rozdwojone na końcach i ogólnie "nieposłuszne" przy wszelkich próbach układania fryzury. Bardzo często dzieje się tak po lecie, kiedy to włosy są przesuszone od słońca i wiatru, lub po zimie, gdy zdejmujemy z głów czapki.My, dystrybutorzy i sympatycy wszystkiego co aloesowe w firmie Forever Living Products, dobrze już wiemy, że zarówno jesiennym, jak i wiosennym kłopotom z włosami można ZAPOBIEC w sposób wyjątkowo lekki, łatwy i przyjemny. Aby włosy nie były tak bardzo narażone na utratę blasku i zdrowego wyglądu wystarczy bowiem każde mycie głowy, jak rok długi, zakończyć pielęgnacją miąższem aloesowym, bądź którymkolwiek z produktów Forever Living Products do włosów.

Preparaty te zawierają tyle miąższu aloesowego, że jego dobroczynne działanie zostaje w pełni wykorzystane, jakkolwiek każdy z tych produktów działa w nieco inny sposób. Dzięki temu wielu kłopotom z włosami można nie tylko zapobiec, ale również bardzo szybko i trwale naprawić już zaistniałe szkody w strukturze włosa.

Aloesowa pielęgnacja włosów to zresztą temat niezwykle obszerny. Nic dziwnego, że dystrybutorzy "specjalizujący się" w produktach pielęgnacyjnych do włosów FLP dostają wiele pytań od swoich odbiorców. Czasami zdarzają się nawet małe nieporozumienia... na przykład:


Poleciłam kilku swoim klientkom Forever Aloe  Pro-Set do utrwalenia fryzury. Kilka z nich poskarżyło mi się jednak, że włosy spryskane Pro-Setem "siadają" na głowie, co niweczy efekt starannego układania na szczotce lub wałkach. Dlaczego tak jest?


Ponieważ Forever Aloe  Pro-Set nie jest lakierem do włosów! i nie powinien być używany tak, jak tradycyjny lakier. Cóż to zresztą za "lakier", który zawiera 89% wody (tyle właśnie wody, specjalnie oczyszczonej, wchodzi w skład Pro-Setu jako rozpuszczalnik)?. Jest to płyn-odżywka do układania włosów. Dla łatwiejszego i wygodniejszego nanoszenia na włosy wyprodukowano ją w postaci sprayu.Zgodnie z instrukcją umieszczoną na etykietce, Forever Aloe  Pro-Set nanosi się na wilgotne jeszcze włosy po myciu i następnie przystępuje do układania fryzury. Włosy bardzo cienkie i delikatne mogą wymagać ponownego naniesienia Pro-Setu w czasie układania, gdy zaczną już wysychać, ale za to będą sprawiały później wrażenie o wiele gęstszych niż w rzeczywistości bez utraty miękkości i połysku, jak to nieraz bywa przy użyciu preparatów usztywniających fryzurę.Włosy sztywne i grube z natury zyskają niepowtarzalną miękkość i wyraźnie "złagodnieją", co daje zarówno właścicielowi jak i patrzącym na niego wyjątkowo przyjemne odczucia estetyczne. Każda fryzura ułożona przy pomocy Pro-Setu jest przy tym bardzo miła... w dotyku. Ktoś może spytać: jak to w ogóle możliwe, aby jeden preparat pielęgnacyjny nadawał się do wszystkich rodzajów włosów? Możliwe - jeżeli produkt ten jest rewelacyjną spółką aloesu z proteinami pochodzenia roślinnego.Każdy włos, niezależnie od tego, czy jest cienki, czy gruby, delikatny czy sztywny, tłusty, czy przesuszony, "lubi" być pielęgnowany proteinami, czyli substancjami, które wchodzą w jego skład. Zadaniem aloesu jest wprowadzenie tych substancji jak najgłębiej pod tak zwaną warstwę korową włosa. Oprócz tego miąższ aloesowy sam działa odżywczo i nawilżająco. Jest to pielęgnacja trwała, choć o natychmiastowym działaniu: dogłębnie i prawidłowo odżywiony włos zyskuje elastyczność, miękkość i jednolitą strukturę. Dzięki aloesowi efekt ten trwa wyjątkowo długo.Warto również podkreślić fakt, że wysokoodżywczy Forever Aloe  Pro-Set istotnie nie zawiera ani mikrograma alkoholu! I to także okazało się możliwe dzięki temu, że podstawą składu tego produktu jest miąższ aloesowy.


Iluż to firmom nie udało się uniknąć dodatku alkoholu do proteinowych odżywek w płynie (ci z Państwa, którzy choć trochę się na tym znają wiedzą, że nie jest to takie łatwe, zwłaszcza, gdy odżywka ma postać sprayu!). Naniesiony na włosy alkohol parując czyni spustoszenie na powierzchni samego włosa, przez co staje się on bezbronny wobec wysuszającego działania czynników zewnętrznych. W rezultacie fryzura jest ułożona, substancje odżywcze naniesione, lecz przy dłuższym stosowaniu takiego alkoholowego preparatu włosy mają się coraz gorzej, zamiast coraz lepiej.A Forever Aloe  Pro-Set?

Po miesiącu lub dwóch regularnego używania (na tyle średnio wystarcza jedno opakowanie Pro-Setu) wyraźnie widać zmiany w wyglądzie włosów. To znak, że aloes pracuje. Zresztą - spróbujcie sami!Mam włosy dość mocno przesuszone rozmaitymi zabiegami fryzjerskimi (używam szamponu koloryzującego i robię lekką trwałą). Odżywka Aloesowa z Olejkiem Jojoba nie nadaje moim włosom takiego połysku, jakbym chciała. Czy zamiast spłukiwać, można odrobinę tej odżywki wcierać w lekko wysuszone już włosy po myciu?


Niestety nie. Jeżeli na opakowaniu Odżywki Aloe-Jojoba jest napisane, że to odżywka, którą trzeba spłukiwać, to należy się do tego dostosować. Odżywki tego typu zawierają pewne nośniki (syntetyczne - tak zwane substancje powierzchniowo czynne), które ułatwiają wprowadzenie preparatów odżywczych we włosy, ale następnie muszą być usunięte przez spłukanie, gdyż są na ogół substancjami dobrze rozpuszczalnymi w wodzie. Dłuższe przebywanie tych nośników na powierzchni włosa niczemu nie służy, a czasami bywa nawet przyczyną niepotrzebnych podrażnień i uczuleń (na przykład, gdy substancja taka wyschnąwszy wpadnie do oka).

Jednak zarówno dla Pani, jak i dla innych osób, których włosy źle znoszą rozmaite czynności upiększające, mam dobrą wiadomość: ALOES JEST ROŚLINĄ BARDZO... ZGODNĄ! Co z tego wynika dla nas? Istotnie, czasami bywają włosy o tak bardzo uszkodzonej strukturze, że nawet aloes do spółki z olejkiem jojoba niewiele im na krótką metę pomoże.

Należy wtedy przyspieszyć aloesową regenerację włosów! W jaki sposób? Przez samodzielne tworzenie takich spółek miąższu tej wspanialej rośliny z innymi substancjami, wpływającymi korzystnie na wygląd włosów. Być może służą im kompresy z żółtka, gliceryny i odrobiny oleju rycynowego? Nie ma sprawy - traktujemy Odżywkę Aloe-Jojoba jako bazę wyjściową do kompresu.A może mamy w szafce inną odżywkę, po której co prawda włosy błyszczą, ale sprawiają wrażenie tłustych? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy połączyli jej działanie z aloesem - efekt "ciężkości" włosów nie będzie już tak dokuczliwy. Wystarczy chociażby, że do układania włosów użyjemy opisanego powyżej Pro-Setu, lub spryskamy całą głowę przed suszeniem Aloe First.

Jakąkolwiek z metod połączonej pielęgnacji wybierzemy dla siebie, pamiętajmy o jednym: ALOES DAJE NAJLEPSZE EFEKTY PIELĘGNACYJNE, GDY STOSOWANY JEST REGULARNIE.Wobec substancji, z którą go skojarzono, zachowuje się wówczas jak katalizator - przyspieszając i usprawniając jej działanie. Łączmy go więc ze wszystkim, co lubią nasze włosy! Sama jestem ciekawa, na jakie pomysły wpadną jeszcze nasi dystrybutorzy i klienci, bo z tych, o których słyszałam do tej pory, można by już ułożyć całkiem grubą księgę.

Dr Elżbieta Olejnik

aloes Forever